Dzień 99. ze #100happydays

jesienne grzybobranie_100happydays.pl

Szczęście to grzybobranie w ciepły jesienny dzień.

Choćby i zbiory były małe – dla tej aury leśnego wytchnienia, dla tej rozkosznej ciszy zmąconej jedynie odgłosem trzaskających pod stopami suchych gałązek, dla tego uśmiechu i dreszczu euforii
na widok pierwszego grzybka – warto! smilik-1_3

Warto wybrać się na spacer, na przejażdżkę rowerem, na świadome celebrowanie piękna natury w jej już chłodniejszym, ale przepełnionym inspirującym złotawym blaskiem jesiennym przybraniu.
Warto z lubością oddać się każdej aktywności na świeżym powietrzu – choćby po to, by poczuć, że nie powstaliśmy z betonu, a elektronika i stal nie naszym są środowiskiem. Jedynie środkiem do osiągnięcia obranego celu.

Gdzie lepiej odetchnąć od pędu codzienności, gdzie skuteczniej poprawić sobie humor i trwalej naładować akumulatory na następne dni działania – niż w otwartych ramionach uśmiechającej się
do nas przyrody
smilik-1_3

grzybobranie_100happydays.pl

A częstując się jej skarbami, owocami sezonu, liśćmi i gałązkami, z których powstaną piękne jesienne kompozycje do wazonu, czy właśnie figlarnie chowającymi się w ściółce grzybkami – można poczuć tak wiele ciepła w najgłębszych pokładach swojego JA, tak wiele dziecięcej radości, która powinna towarzyszyć nam na każdym kroku, a często chowamy ją głęboko, daleko, zupełnie niepotrzebnie.

I tak wiele wdzięczności, która może objawiać się na milion wartościowych sposobów – odwzajemnionym uśmiechem do natury, do siebie samego, do innych wokół.
Dobrym uczynkiem, chęcią do działania, głębokim oddechem.
Docenianiem – duchowym i namacalnym, werbalnym lub kontemplowanym – niewysłowionego piękna, które, by je zobaczyć, wystarczy wychylić swój ciekawski nosek na zewnątrz. I już!

joanna_klossowska_100happydays.pl

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>