Dzień 81. ze #100happydays

zadowolenie_100happydays.pl

Szczęście to zadowolenie. Ot tak, po prostu. Z samego siebie, z pracy, ze sposobu spędzania wolnego czasu, z własnego związku i relacji z ludźmi, którymi się otaczamy.

Szczęście to zadowolenie ze zjadanych posiłków i wypijanych napojów. Z pogody, jaka dziś jest za oknem. Z tego, co wydarzyło się w ciągu dnia i w całym minionym tygodniu. Z tego, co może przynieść jutro – jeśli dobrze wykreować rzeczywistość wokół siebie, to będą to same dobre rzeczy!

Zadowolenie z własnych osiągnięć, z własnego ciała, ze stanu umysłu i równowagi ducha.
Zadowolenie z zakupów i programów telewizyjnych, jakie wybiera się do oglądania. Z czytanych książek
i wertowanych czasopism. Z buszowania po Internecie – bo wyszukując jedynie same wartościowe dla siebie informacje można naprawdę wiele z nich wynieść.

książki_100happydays.pl

Zadowolenie z własnej silnej woli. Z aranżacji swojego pokoju. Ze stanu majętności i poziomu własnych chęci, by brnąć dalej, osiągać więcej i odczuwać mocniej – w zależności od stopnia, w jakim tego potrzebujemy, chcemy.

Takie może dość ogólnikowo-filozoficzne podejście do tematu szczęścia dziś, ale wierzcie mi, że
w momencie odczucia zadowolenia – z czegokolwiek, z najdrobniejszych kwestii, choćby tych wymienionych powyżej! –  diametralnie zmienia się wszystko.

Na sercu jest lżej, w umyśle jaśniej, świat jest piękniejszy, ludzie przyjaźniejsi, sprawy ciekawsze,
można więcej, szybciej i dalej! Tylko i wyłącznie po tym, jak z obojętności albo wręcz zniechęcenia czy sfrustrowania czymkolwiek – przemienimy swoje nastawienie na… najzwyklejsze w świecie zadowolenie!

ulubiona herbata_100happydays.pl

A je wcale nie jest tak trudno osiągnąć – wystarczy zadowolić się na początek jakąś drobnostką.
Np. kubkiem ulubionej herbaty smilik-1_3

joanna_klossowska_100happydays.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>