Dzień 30. ze #100happydays

chwile w kadrze_100happydays.pl

Szczęście to chwile. Mawia się, że są ulotne, dla mnie jednak zawsze pozostają – w świadomości lub podświadomości. Szczęściem jest je pielęgnować, celebrować, doceniać i… zatrzymywać! Na przykład
w kadrze smilik-1_1

Uwielbiam te drobne, pozornie zwyczajne momenty, których sama kiedyś przez tę ich powszedniość
i powtarzalność w ogóle nie zauważałam. Słysząc gdzieniegdzie coraz częściej, w coraz to nowych miejscach, od coraz to nowych osób o prawdziwej wartości pojedynczych chwil, o potrzebie ich dostrzegania i korzyściach płynących ze świadomego odnotowywania takich mgnień w codziennym trybie życia – sama zaczęłam co jakiś czas na nie spoglądać.

chwila z herbatą_100happydays.pl

Niezbyt często, wyrobienie nawyku trwa kilka tygodni, a z początku, oddając się swoim zwyczajom, po prostu nie pamięta się o skupieniu uwagi na czymś tak prozaicznym, jak na przykład wypicie kubka herbaty. A tymczasem może kryć się w nim tyle aromatów, taka feeria, a przy odpowiedniej degustacji, niczym najlepszego wina, można nieporównanie zwiększyć intensywność doznań w zetknięciu z… codziennym naparem.

To w kwestii herbaty smilik-1_1 Weźmy pod lupę podróż. Do pracy, na uczelnię, w odwiedziny, na zakupy? Może być wręcz niezauważalnym, machinalnym przebyciem odcinka od punktu A do punktu B albo… pełną wrażeń przygodą, zbiorem zachwycających pięknem przedmiotów, zjawisk, sekund. Absolutnie poważnie!

chwile w podróży_100happydays.pl

A te majowe kwiaty rozsiewające wokoło upajającą woń wiosennej ciepłej aury? A plakaty o nowym koncercie na mijanym codziennie słupie ogłoszeniowym, na który warto się wybrać? W sensie na koncert, nie na słup (żarcik! smilik-1_2).

A ta para, która szła po drugiej stronie ulicy, czule obejmując się i śmiejąc do siebie, która przypomina
o swojej połówce – może powiedzieć jej dzisiaj coś szczególnie miłego, może przytulić po długim dniu pracy? A te obłędne zapachy podczas przejeżdżania obok… włoskiej restauracji? Rozbudzają ochotę na przygotowanie domowego pesto albo po prostu… zamówienie pizzy na smakowity filmowy wieczór smilik-1_1Itede, itepe.

przystanek na trasie_100happydays.plMilion powodów do nazwania podróży wyjątkową, przyjemną, inspirującą, pouczającą, niezapomnianą, szczęśliwą!

To właśnie one – te wspaniałe chwile. Zatem na zdrowie… herbatą! smilik-1_1

joanna_klossowska_100happydays.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>