Dzień 9. ze #100happydays

ogród życia

Szczęście to przemienić nieustanną potrzebę akceptacji społecznej, wynikającą z zaniżonego poczucia własnej wartości, w chęć i odwagę okazywania własnych poglądów i działań. Takimi, jakie są, bez zbędnego koloryzowania, ukierunkowywania na bardziej „powszechną” płaszczyznę – bo przecież wszyscy tak robią, wszyscy tak myślą!

Błąd tego typu zachowania pociąga za sobą nieuniknione konsekwencje i nie zasadzają się one jedynie na fakcie, że dany ‚ktoś’ nie wykorzysta swojego potencjału, chowając się za szarością i stonowaniem muru innych niemal identycznych osób.

Taki błąd może doprowadzić, i najczęściej doprowadza, do tego, że niszcząc w sobie świadomość różnicy pomiędzy sobą, a postępującym w jednaki sposób tłumem, miażdży się też poczucie własnej wartości. Skoro nie potrafię wypowiedzieć pewnie i głośno swojego zdania przed innymi, skoro tak usilnie powtarzam, że nie chcę się niczym wyróżniać, to wtłaczam sobie bezpośrednio, że nie mam czym się wyróżniać, że nic we mnie szczególnego, a z czasem i swoje zdanie we własnym duchu zaczyna podupadać i pojawiają się wątpliwości nawet przed samym sobą.

świadomy rozwój_100happydays.pl

Szczęściem jest więc pewność siebie, asertywność. Zrozumienie, że to ja dla siebie samego jestem najważniejszym człowiekiem, bo kto inny będzie ze mną przebywał od momentu narodzin aż do samej śmierci – w każdej pojedynczej chwili? Kto inny będzie moim towarzyszem, kto będzie dzielił każdą jedną sekundę mojego życia – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365/366 dni w roku, x lat w życiu?

Szczęściem jest praca nad wzmacnianiem swojego poczucia własnej wartości i docenianie siebie na każdym kroku. Chęci ku temu i determinacja w działaniu.

Szczęściem jest wypowiadać swoje zdanie na głos i odważnie inspirować tym innych do odkrywania swojego potencjału!

Szczęściem jest być sobą i być z tego dumnym smilik-1_3

Jestem sobą i jestem z tego dumna. Jestem szczęśliwa smilik-1_3 Dziękuję!

joanna_klossowska_100happydays.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>